Viktorija Panovaite
Naudingos nuorodos keliautojams

Naudingos nuorodos keliautojams vykstantiems į Pietryčių Aziją

Visi mes norime kuo geriau susiplanuoti savo keliones. Rasti bilietus patogiausiu maršrutu ir už geriausią kainą. Apsistoti vietoje, kuri leistų atsipalaiduoti. Išsirinkti kokybiškas pramogas ir pasinaudoti viskuo, kas padėtų susikurti nepamirštamas atostogas.

Naudingos nuorodos keliautojams – tinklalapiai, mobiliosios programėlės, kurias naudoju planuodama keliones, ieškodama geriausių pasiūlymų, pati keliaudama Pietryčių Azijoje.

Kelionių draudimas

Anksčiau net ir gyvendama Indonezijoje, keliaudama svetur pirkdavau kelionių draudimus iš Lietuvos kompanijų. Turėjau įvairios patirties (ir ne tokios geros). Bet jau keletas metų prieš keliaudama toliau už Indonezijos (net ir grįždama Lietuvon), renkuosi užsienio kompanijų draudimą.

  • Heymondo – kelionių draudimas po AXA draudimo skėčiu. Tinkamas norintiems keliauti ilgesnį laiką, galima užsisakyti jau esant kelionėje. Kartu jis draudžia motorolerių vairuotojus (plačiau apie tai). Šį draudimą naudoju ir pati jau ne pirmus metus (esu užsisakiusi metinį planą, nes yra pigiau nei pavienėms kelionėms).
  • DiveAssure – labai tinka planuojantiems kelionėje nardyti, tačiau dengia ir šeimos narius, kelionės kompanjonus, kurie neketina nardyti. Nėra iš pigiausių, tačiau vienais metais, jį turint, buvau situacijoje kai jau norėjosi verkti ir jie padengė man absoliučiai visas turėtas išlaidas.

Skrydžių paieškos sistemos

Pastebėjau, kad perkant skrydžius tarp miestų šalies viduje arba skraidant tarp Pietryčių Azijos valstybių, dažniausiai geriausius pasiūlymus turi vietiniai skrydžių paieškos tinklalapiai. Galbūt jie jums atrodo nepatikimi? Man irgi buvo baugu pirkti pirmuosius bilietus, bet kai pasiskaičiavau, kad sutaupau nemažai pinigų – nusprendžiau išbandyti. Ir iki šiol perku bilietus per jų sistemas, atsiskaitinėju lietuviška Debit MasterCard kortele. Kol kas neturėjau jokių problemų. Niekad nenuskaičiavo daugiau, bilietus gaudavau greitai į savo el. pašto dėžutę ir visuomet visi skrydžiai įvykdavo. Indonezijos populiariausi skrydžių portalai:

Kai kada įvairių gerų pasiūlymų galima surasti Fly4freeAsia ar eDreams.

O kai skrendu iš Azijos, naudoju jau jums tikriausiai žinomus Skyscanner, GoogleFlight ir kt. paieškos tinklalapius.

Nakvynės vietos

Paskutiniu metu internetas mirga nuo skirtingų viešbučių, svečių namų ir kitokio tipo apgyvendinimo paieškos tinklalapių. Aš pati naudoju kelis. Pasirinkusi man tinkamiausią nakvynės vietą, visuomet pasitikrinu kainas skirtingose tinklalapiuose. Užima šiek tiek daugiau laiko, tačiau skirtingi tinklalapiai gali turėti skirtingas akcijas. Aišku, kartais atrodo pigesnė kaina, galutiniame etape, kai reikia susimokėti – pakyla (nes prisideda nematyti aptarnavimo mokesčiai ir pan.). Tad būkite budrūs!

Kartais tiesioginiuose viešbučių tinklalapiuose būna specialių kainų, paketų, „išpardavimų“. Tad verta prieš užsakant viešbutį per įvairias sistemas, pasitikrinti ir ten. Galbūt gausite dar geresnę kainą.

  • Airbnb – pirmoji vieta, kurią pasitikrinu ieškodama nakvynės. Aišku, ne visiems patinka apsistoti kitų žmonių namuose ar dalintis namus su kitais nepažįstamais. Tačiau nemažai svečių namų, mažų šeimyninio verslo viešbutukų čia irgi skelbiasi (jų galite ir nerasti kitose paieškos sistemose).
  • Agoda – čia randu didžiausią pasirinkimą pigesnių nakvynių Azijoje.
  • Anksčiau minėti skrydžių paieškos tinklalapiai Nusatrip, Tiket, Traveloka irgi turi viešbučių pasiūlymus, juose būna ir viešbutukų, kurių nesiūlo didieji tarptautiniai paieškos tinklalapiai.
  • TripAdvisor naudoju kai neturiu daug laiko ilgesnėms paieškoms ir kainų palyginimams. Nes šiose tinklalapiuose pateikiama viešbučių kainų suvestinė iš visų populiariausių apgyvendinimo paslaugas teikiančių tinklalapių.

Žinoma, visuomet pasitikrinu ir Booking.

Mano patarimai ir rekomendacijos, apie nakvynes vietas Sanure, Balyje.

Keliavimo būdai

  • Klook – mašinų nuoma su vairuotojais, pervežimo iš oro uostų užsakymas ir ne tik. Turi pasiūlymus beveik visoms Pietryčių Azijos valstybėms ir už tikrai gerą kainą.
  • 12go.asia – tinklalapis, kuriame rasite traukinių, keltų, autobusų maršrutus, tvarkaraščius, kainų palyginimus ir išsamią informaciją (kelionės trukmę, atsiliepimus ir kt.). Tinklalapyje galite rasti transportą kelionėms Tailande, Malaizijoje, Kambodžioje, Vietname, Mianmare, Filipinuose, Laose, Singapūre, Indonezijoje ir keletą kitų šalių. Man labai patinka, kad pavyzdžiui galima pažiūrėti greitųjų katerių grafikus, kainas keliaujant iš Balio į Nusa Penidos salą ar Gili salas (pasirenkant skirtingus Balio jūros uostus). Galima iškart užsisakyti bilietus internetu ir vietoje parodyti juos telefone.
  • Easybook – puikus tinklalapis ieškant tarptautinių keltų, traukinių, autobusų bilietų Pietryčių Azijos valstybėse (Indonezija, Tailandas, Mianmaras, Kambodža, Malaizija, Singapūras, Vietnamas). Viskas vienoje svetainėje! Turi ir tarpmiestinių bilietų atskirose valstybėse, tačiau ne visomis kryptimis. Turi ir mašinų nuomos pasiūlymų (su vairuotoju ar be).
  • Tiket – mano geriausias draugas ieškant traukinių bilietų Indonezijoje, nes pvz.: Easybook neturi traukinių bilietų visomis Indonezijos kryptimis.
  • Ferizy – pagrindinis, valstybinis Indonezijos keltų operatoriaus e-bilietų pirkimo platforma. Norint pasiekti atokesnes Indonezijos salas ar persikelti tarp salų su motoroleriais/mašina bene vienintelė išeitis – tai daryti keltais (kryptys kuriomis ši kompanija plukdo). Didžioji dalis informacijos indoneziečių kalba, bet galima išsiversti su google translate pagalba. Beje, tarp kai kurių salų yra keltai, kuriuos administruoja konkrečios salos valdžia ar privatūs operatoriai ir jie nėra minimi šioje nuorodoje.
  • Blue Bird taksi – oficiali, patikima taksi kompanija, kurios paslaugomis galite naudotis Indonezijoje: Jakartoje, Balyje, Bandung, Banten, Batam, Lomboke, Manado, Medane, Padang, Pekanbaru, Palembang, Semarange, Solo, Surabaya ir Yogyakartoje. Labai patogu naudotis jų programėlę „My Blue Bird“.
  • Grab – dar viena aplikacija skirta palengvinti keliavimą. Grab aplikacija galima naudotis Indonezijoje, Tailande, Filipinuose, Singapūre, Vietname, Mianmare, Malaizijoje. Galima ne tik užsisakyti mašina ar motorolerį su vairuotoju. Dalintis mašina su kitais, tuo metu irgi keliaujančiais jūsų kryptimi keleviais. Taip pat maistą į namus ir dar daug kitų paslaugų.
  • Gojek – Indonezietiška aplikacija, kaip ir Uber ar Grab siūlo transporto paslaugas. Galima keliauti mašina, motoroleriu, užsisakyti maistą ar net pirkinius iš parduotuvės, perveš ir didesnių gabaritų gaminius. Vienintelis minusas, kad ne visi vairuotojai kalba angliškai.

Keliautojų bendruomenės

Pirmiausia apsilankau keliautojų virtualiose bendruomenėse ir pasiskaitau jau anksčiau, kitų keliautojų, sukurtas temas. Randu visą man reikalingą informaciją: kainas, būdus kaip nukeliauti iki norimos vietos, kokie netikėtumai ten gali laukti ir pan. Jeigu kažkuris mano klausimas dar nebūna atsakytas – pati paklausiu ir gaunu vertingos informacijos.

Tokiuose forumuose svarbu pasitikrinti, kuriais metais buvo parašyta informacija ir vadovautis naujausiais įrašais. O jeigu jums vis dėlto patinka turėti visus patarimus vienoje vietoje, visuomet galite įsigyti kelionių vadovą (siuntimas visame pasaulyje nemokamas).

Ir dar…

  • Onwardticket – sprendimas tiems, kurie keliauja į šalis, kur reikalauja atgalinio kelionės bilieto, o kelionės pasibaigimo data nėra nuspręsta. Čia galima įsigyti prašomą atgalinį bilietą, kuriuo nereikia naudotis.
  • eSIM kortelė – nereikia sukti galvos kokio operatoriaus kortelę rinktis, kur pirkti, keisti/pridėti korteles telefone. Indonezijos atveju, nereikia rūpintis ir kortelės registravimu, kuris kartais stringa. Ne visose vietose, kuriose parduoda SIM kortelę, nori ją registruoti. O kai kada net ir po registracijos, nupirkta kortelė neveikia.  Tereikia atsisiųsti mobiliąją programėlę, pasirinkti šalį į kurią keliaujate ir planą, kuris atitinka jūsų poreikius. Susimokate už planą, instaliuojate savo eSIM kortelę bei ją aktyvuojate. Viskas!
  • Revolut kortelė – labai rekomenduoju, nes turi geriausią valiutos keitimo kursą, nusiimant pinigus pigiausia administravimo kaina ir yra saugu atsiskaitinėti. Tačiau turite pasitikrinti sąlygas kiekvienai šaliai į kurią vyksite.

Planuojate atostogauti Balio saloje? Parašykite man ir kelionė į Balį bus be jokių rūpesčių.

Nepraleiskite naujų įrašų bei pasiūlymų užsiprenumeruokite naujienlaiškį. Prisijunkite prie mano gyvenimo po Balio saule, kelionių Azijoje „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Keliautojų klubas - Indonezija