Naudingos nuorodos keliaujantiems Balyje

Naudingos nuorodos keliaujantiems Pietryčių Azijoje

Visi mes norime kuo geriau susiplanuoti savo keliones. Rasti bilietus patogiausiu maršrutu ir geriausia kaina. Apsistoti vietoje, kuri leistų atsipalaiduoti. Išsirinkti kokybiškas pramogas ir pasinaudoti viskuo, kas padėtų susikurti nepamirštamas atostogas. Bet nuo ko pradėti? Kur ieškoti informacijos ir iš kur viską užsisakinėti?

Jeigu atsakymų dar nežinote, pasidalinsiu kokius tinklalapius, aplikacijas naudoju planuodama keliones, ieškodama geriausių pasiūlymų, keliaudama Pietryčių Azijoje.

Naudingos nuorodos keliaujantiems Pietryčių Azijoje

Prieš planuodama kelionę, pirmiausia apsilankau keliautojų virtualiose bendruomenėse ir pasiskaitau jau anksčiau, kitų keliautojų, sukurtas temas. Dažnai ten randu visą man reikalingą informaciją: kainas, būdus kaip nukeliauti iki norimos vietos, kokie netikėtumai manęs ten gali laukti ir pan. Jeigu kažkuris mano klausimas dar nebūna atsakytas – pati paklausiu ir gaunu vertingos informacijos.

Tokiose forumuose svarbu tik pasitikrinti, kuriais metais buvo parašyta informacija ir vadovautis naujausiais įrašais. O jeigu jums vis dėlto patinka turėti visus patarimus vienoje vietoje, visuomet galite įsigyti kelionių vadovą.

Naudingos nuorodos keliaujantiems Balyje

Iš savo kelionių patirčių sužinojau, kad perkant skrydžius tarp miestų šalies viduje (Pietryčių Azijoje) arba skraidant tarp Pietryčių Azijos valstybių, dažniausiai geriausius pasiūlymus turi vietiniai skrydžių paieškos tinklalapiai. Galbūt jie jums atrodo nepatikimi? Man irgi buvo baugu pirkti pirmuosius bilietus, bet kai pasiskaičiavau, kad sutaupau nemažai pinigų – nusprendžiau išbandyti. Ir iki šiol perku bilietus per jų sistemas, atsiskaitinėju lietuviška Debit MasterCard arba Visa Virtuon kortele ir kol kas neturėjau jokių problemų. Niekad nenuskaičiavo daugiau, bilietus gaudavau greitai į savo el. pašto dėžutę ir visuomet visi skrydžiai įvykdavo. Indonezijos populiariausi skrydžių portalai:

 • Nusatrip
 • Tiket
 • Traveloka
 • Travelbook.lt – dažnai galite rasti tikrai gerų kainų pasiūlymus į Pietryčių Azijos valstybes (ir ne tik). Paskutiniu metu buvo nemažai pigių skrydžių į Balio salą. Kad nepraleistumėte visų gerų pasiūlymų, siūlau sekti juos Facebook’e.

O kai skrendu į Europą, naudoju jau jums tikriausiai žinomus Momondo, Expedia ir Skyscanner paieškos tinklalapius.

Naudingos nuorodos keliaujantiems Indonezijoje

Paskutiniu metu internetas mirga nuo skirtingų viešbučių, svečių namų ir kitokio tipo apgyvendinimo paieškos tinklalapių. Aš pati naudoju kelis. Pasirinkusi man tinkamiausią nakvynės vietą, visuomet pasitikrinu kainas skirtingose tinklalapiuose. Užima šiek tiek daugiau laiko, tačiau skirtingi tinklalapiai gali turėti skirtingas akcijas. Aišku, kartais atrodo pigesnė kaina, galutiniame etape, kai reikia susimokėti – pakyla (nes prisideda nematyti aptarnavimo mokesčiai ir pan.). Tad būkite budrūs!

Dar pastebėjau, kad tiesioginiuose viešbučių tinklalapiuose būna specialių kainų, paketų, „išpardavimų“ – tad verta prieš užsakant viešbutį per įvairias sistemas, pasitikrinti ir ten – galbūt gausite dar geresnę kainą.

 • Airbnb – pirmoji vieta, kurią pasitikrinu ieškodama nakvynės. Aišku, ne visiems patinka apsistoti kitų žmonių namuose ar dalintis namus su kitais nepažįstamais. Tačiau nemažai svečių namų, mažų šeimyninio verslo viešbutukų irgi skelbiasi čia (jų galite ir nerasti kitose paieškos sistemose). Jeigu nesate dar prisiregistravę, galite pasinaudoti mano kodu ir gauti nuolaidą pirmam užsakymui.
 • Agoda – čia randu didžiausią pasirinkimą pigesnių nakvynių Azijoje.
 • Anksčiau minėti skrydžių paieškos tinklalapiai Nusatrip, Tiket, Traveloka irgi turi viešbučių pasiūlymus, juose būna ir viešbutukų, kurių nesiūlo didieji tarptautiniai paieškos tinklalapiai.
 • Hotelscombined, TripAdvisor naudoju kai neturiu daug laiko ilgesnėms paieškoms ir kainų palyginimams, ne šiose tinklalapiuose pateikiama viešbučių kainų suvestinė iš visų populiariausių apgyvendinimo paslaugas teikiančių tinklalapių.
 • Expedia renkuosi jeigu man reikia skrydžio ir viešbučio pasiūlymo viename. Dažnai būna įvairios akcijos su geromis kainomis.

Žinoma, visuomet pasitikrinu ir Booking bei Trivago.

Naudingos nuorodos keliaujantiems Balio saloje

 • Klook – mašinų nuoma su vairuotojais, pervėžimo iš oro uostų užsakymas ir ne tik. Turi pasiūlymus beveik visoms Pietryčių Azijos valstybėms ir už tikrai gerą kainą.
 • Easybook – puikus tinklalapis ieškant tarptautinių keltų, traukinių, autobusų bilietų Pietryčių Azijos valstybėse (Indonezija, Tailandas, Mianmaris, Kambodža, Malaizija, Singapūras, Vietnamas). Viskas vienoje svetainėje! Turi ir tarpmiestinių bilietų atskirose valstybėse, tačiau ne visomis kryptimis. Turi ir mašinų nuomos pasiūlymų (su vairuotoju ar be)
 • Tiket – mano geriausias draugas ieškant traukinių bilietų Indonezijoje, nes pvz.: Easybook neturi traukinių bilietų visomis Indonezijos kryptimis.
 • Uber – kai neturiu savo transport priemonės, o reikia kur nors nuvažiuoti, naudojuos Uber’iu (tiek Balyje, tiek Singapūre ir kitose valstybėse). Uber Balyje turi minusą, kad nevažiuoja visomis kryptimis, tik tomis, kur daugiausia atvyksta keliautojų. Jeigu dar nesate prisiregistravę, galite pasinaudoti mano kodu ir gauti nuolaidą pirmai kelionei.
 • Blue Bird taksi – oficiali, patikima taksi kompanija, kurios paslaugomis galite naudotis Indonezijoje: Jakartoje, Balyje, Bandung, Banten, Batam, Lomboke, Manado, Medane, Padang, Pekanbaru, Palembang, Semarange, Solo, Surabaya ir Yogyakartoje. Labai patogu naudotis jų programėlę „My Blue Bird“. Jeigu registruositės telefonu, paspaudę nuorodą, gausite nuolaidą pirmai paslaugai (arba tiesiog surinkite registruodamiesi kodą VPANOV)
 • Grabtaxi – dar viena aplikacija skirta palengvinti keliavimą. Grabtaxi aplikacija galima naudotis Indonezijoje, Tailande, Filipinuose, Malaizijoje, Singapūre, Vietname, Mianmaryje. Galima ne tik užsisakyti taxi bet ir motorolerį, dalintis mašina su keliais, tuo metu irgi keliaujančiais jūsų kryptimi keleviais, maistą į namus ir dar daug kitų paslaugų.
 • Gojek – Indonezietiška aplikacija, kaip ir Uber ar Grabtaxi siūlo vėžimo paslaugas. Galima keliauti mašina, motoroleriu, užsisakyti maistą ar net pirkinius iš parduotuvės, perveš ir didenių gabaritų gaminius. Vienintelis minusas, kad ne visi vairuotojai kalbės angliškai.

Kita

 • Klook – vieta, kur galima užsisakyti įvairias pramogas, pervėžimo paslaugas iš oro uostų, įsigyti bilietus į lankytinus objektus ir kt. beveik visose Pietryčių Azijos valstybėse ir ne tik. Kainos tikrai geros, kartais net pigiau nei oficialiose paslaugų svetainėse.
 • WhatsApp – viena populiariausių aplikacijų Indonezijoje bendraujant su vietiniais gyventojais. Galima naudotis jeigu turite inerneto ryšį. Pastebėjau, kad indoneziečiai jeigu bendrauja su užseniečiais, mieliau renkasi rašyti tekstines žinutes per Whatssap nei skambinti (žinoma, taip pat jie elgiasi ir su draugais, bet tikrai dažniau paskambina ir žinoma, per WhatsApp)

 

O jeigu neturite daug laisvo laiko ruošti „namų darbus“, abejojate dėl savo kelionės plano ar turite kitų klausimų – galiu jums padėti susiplanuoti atostogas Balyje.